انواع فریم درب اتوماتیک شیشه ای

فریم در واقع قابی است که در اطراف شیشه سکوریت مونتاژ شده و با توجه به استحکامی که دارد از برخورد گوشه های شیشه به اجسام جلوگیری می کند. تمامی فریم های درب اتوماتیک از آلومینیوم ساخته شده اند ولی در عرف بازار فریم ها را به دو دسته فریم آلومینیومی و استیل تقسیم می کنند. باید توجه داشت که فریم استیل در واقع هم فریم آلومینیوم خام است که بر روی آن ورق استیل قرار می گیرد.

فریم درب اتوماتیک شیشه ای
فریم درب اتوماتیک شیشه ای
فریم درب اتوماتیک شیشه ای

برای پاسخ به این سوال باید نحوه رنگ کاری فریم ها را بدانیم به طور کلی فریم های درب اتوماتیک به  صورت کوره ای (متداول ترین روش) و آبکاری رنگ کاری می شوند. البته ناگفته نماند روش دیگر قرار دادن ورق استیل بر روی فریم می باشد. در روش اول تقریبا تمامی طیف رنگی را داریم که فریم های ساده و مشکی جزو محبوبترین رنگ ها می باشد. در روش دوم که به آنادایز معروف است از سه طیف رنگ طلایی، شامپاینی و نقره ای استفاده می گردد برتری این روش به سیر روش ها استحکام بالا رنگ در برابر ضربه و اکسایش است. در روش سوم از ورق های استیل نقره ای و طلایی استفاده می گردد که با توجه به براق بودن مشتریان خاص خود را دارند.

قیمت فریم به عواملی مختلفی بستگی دارد که می توان به مواد اولیه آن ها به عنوان اصلی ترین عامل اشاره کرد متاسفانه بعضی از شرکت ها برای پایین آوردن هزینه تمام شده از فریم های ضایعاتی استفاده می کنند که این امر باعثمی شود شیشه ای بعد از مدتی ا فریم  جدا شود و خطراتی بوجود بیاورد از عوامل دیگر می توان به ضخامت فریم های کف و کناری اشاره نمود که متغییر بودن ضخامت یعنی آلومینیومی کمتری مصرف شده و بالطبع قیمت پایین تری دارد. در خصوص فریم های استیل نوع استیل و ضخامت آن مهمترین عامل هزینه فریم های استیل می باشد.

معرفی انواع موتورهای درب شیشه ای اتوماتیک

موتور از مهم تری قطعات اپراتور به حساب میآید که وظیفه انتقال نیرو به گیربکس و باز و بسته شدن درب را بر عهده دارد.

موتور دانکر : پرکاربرد ترین و محبوب ترین موتورهای درب اتوماتیک را می توان برند دانکر نام برد که ساخت کشور آلمان است و در حال حاضر در کشورهای آمریکا، آلمان، صربستان و چین تولید می شود. موتورهای دانکر براساس سفارش شرکت هایی بزرگی مانند لابل، تورمکس و … به صورت اختصاصی برای آن ها تولید می شود که مشخصه اصلی اپراتور اصل لابل موتور سبز رنگ دانکر آن می باشد.

 ویژگی و مزایای موتور دانکر : از ویژگی های بارز این موتور می توان به انکودر نوری آن اشاره کرد این ویژگی باعث شده است که این موتور با انواع اپراتورها سازگار باشد. مقاوت بالا ساخت این موتور و عدم استفاده از ذغال در ساخت آن عمر و کیفیت این موتور را افزایش داده و به همین علت محبوب ترین به شمار میرود.

موتور دانکر

در طی سالیان گذشته عده ای سود جو با واردات گسترده موتور های تقلبی دانکر در بازار این محصول را با قیمت پایین تر به فروش می رساند برای صحت اصل بودن کالا به دیتاهای ثبت شده روی موتور دقت نمایید و از شرکت های ثبت شده خرید نمایید. از دیگر موتور های موجود در بازار ایران موتور به موتور کورماس ترکیه، موتور لنزه(طرح دانکر)، موتور دکو و براشلس چینی نام برد.

خرابی درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک مثل سایر سیستم های مکانیکی و الکترونیکی ممکن است پس از مدتی دچار مشکلاتی شود که شایع ترین آن ها عبارتند از : 1-افتادگی  لت های متحرک درب 2- خرابی چرخ های هنگر 3- خرابی چشمی که در اثرآن چشمی جسم را تشخیص نمی دهد و فرمان باز بسته شدن از طریق برد صادر نمیشود. 4- استفاده از برد تردد محدود در مکان های شلوغ که این امر باعث می شود برد نتواند به سرعت پردازش انجام دهد و فرمان به موتور ارسال کند.

درب اتوماتیک شیشه ای

دایان دُر با استفاده از فریم های استاندارد مستحکم، اپراتورهای بروز و استفاده از نیروی متخصص خرابی و مشکلات درب های اتوماتیک به صورت چشمگیری  کاهش داده است.

فروش و مشاوره تخصصی