دلایل استفاده از کرکره برقی

کرکره برقی نوع دیگری از در اتوماتیک است که به وسیله ی موتور و با تغذیه شدن از منبع برق در محور عمودی بالا و پایین می رود. با پیشرفت تکنولوژی این نوع کرکره ها جایگزین نوع دستی خود شده اند از مزایای  این نوع درب اتوماتیک می توان به زیبایی،امنیت و کاهش سروصدا اشاره نمود. همچنین در ساختمان های مسکونی که فضای کافی ندارند از این نوع درب اتوماتیک استفاده می شود.

1- مستحکم و ضد زنگ

2- امنیت بالا و ضد سرقت بودن                                                    کرکره برقی

3- طول عمر بیشتر

4- استفاده سهل و آسان

5- کاهش آلودگی صوتی و….

آشنایی با اجزا و نحوه کار کرکره برقی

طی چندین سال گذشته با ورود کرکره برقی تمایل افراد برای استفاده از این کرکره به دلیل سهولت در اجرا، زیبایی و امنیت بالاتر نسبت به مدل های قدیمی بیشتر شده است همچنین با عدم وجود فضای کافی در پارکینگ ها،اکثرا به دلیل استفاده از پشت فضای درب پارکینگ به جای نصب درب جک پارکینگی از کرکره برقی استفاده می کند به دلیل استفاده روز افزون از این نوع درب اتوماتیک بهتر است بادانستن اطلاعات نسبت به خرید اقدام نمایید. از مهم ترین قطعات کرکره برقی می توان به تیغه و موتور آن اشاره کرد.

تیغه های کرکره برقی:

انواع تیغه های کرکره برقی:

از پرمصرفترین تیغه های کرکره می توان به 1- تیغه ی غضروف دار: این نوع تیغه مانند تیغه آلومینیم اکسترود است با این تفاوت که یک قطعه واصل (غضروف آاومینیوم)مابین دو تیغه قرار می گیرد که باعث حرکت روان کرکره برقی می گردد.تیغه کرکره غضروفی برترین نوع تیغه می باشد.2- تیغه های پانچ شده :این نوع تیغه ها از پانچ شدن تیغه های آلومینیوم تک جداره ساخته شده است که بیشتر برای زیبایی و نفوذ نور به داخل پارکینگ های ساختمانی و فروشگاه ها استفاده می شود. این نوع کرکره ها مقاومت پایینی دارند واز نظر امنیت گزینه مناسبی به شمار نمی رود.3- تیغه گالوانیزه: استحکام این نوع تیغه ها از لحاظ برشی و خمشی و فشاری نسبت به سایر تیغه ها بیشتر می باشد.تیغه گالوانیزه کیفیت های متفاوتی دارد که بستگی به برند سازنده،قیمت و کیفیت فوم تزریقی دارد.

 تیغه پلی کربنات  :

برخی از فروشگاه ها که در آنجا مقدار زیادی از پول نگهداری می کنند و یا دارای گاو صندوق هستند باید از تیغه ی پلی کربنات شفاف استفاده کنند. طبق دستور مقامات قضایی استفاده از این تیغه برای شغل هایی نظیر طلا فروشی، صرافی و بانک جز الزامات میباشد و حتما بایستی رعایت گردد. در این فروشگاهها بایستی تا حدامکان ریل و قوطی کرکره برقی  از سمت درونی مغازه نصب شده باشد. این کار امنیت را بالاتر برده و از سرقت و دستکاری سارقین جلوگیری به عمل می آورد.

کرکره برقی

پیشنهاد برای انتخاب نوع کرکره :

تیغه های عرض 60 میلیمتربرای درب های کرکره برقی تا مساحت 5 متر و تیغه های 80 میلیمتر تا مساحت 20 متر و تیغه های 100 میلی متر برای کرکره های بزرگ تا مساحت 40 متر توصیه می شود.الف- برای استفاده از کرکره برقی در پارکینگ ها بهتر است از تیغه های غضروف دار استفاده شود تا صدای کمتری ایجاد شود. ب- وجود پل باعث می شود که صدا داخل  تیغه  نیافتد و همچنین مقاومت تیغه در اثر ضربات را بالا می برد. پ-اگر تیغه گوشت کافی نداشته باشد هنگام متصل کردن خوب جا نمی افتد و کرکره بعد از مدتی کش می آید و با  ضربه به وسط کرکره، تیغه ها از هم جدا می شوند.ت-قطعا برای کامل تر بودن کار و طول عمر بیشتر از تیغه دوجداره استفاده کنید و به مشاوره های غیر فنی درباره استفاده از تیغه تک جداره توجه نکنید.

سیستم کرکره سنترال (موتور سنترال)

این نوع کرکره برقی به کمک موتورهایی از نوع سنترال حرکت مکانیکی خود را ایجاد می کنند.موتور سنترال به کمک شفت لوله ای رول شدن کرکره اتوماتیک را باعث می شود معمولا در سیستم هایی از موتور سنترال استفاده می شود که پرده اصلی کرکره پروفیل اکسترود آلومینیومی یا گالوانیزه باشد. این موتورها با قدرت زیاد توان ایی کشیدن و رول کردن اسلت های سنگین وزن اکسترود را دارا هستند.این نوع موتورها در قسمت میانی ومرکز شفت نصب می گردد. موتورهای سنترال از لحاظ قدرت،کیفیت و کشش در رنج هایی مختلفی در بازار وجود دارند.

کرکره برقی

سیستم کرکره برقی توبلار(لوله ای)

این نوع کرکره  برقی از موتور به روز تری استفاده می کند. شکل استوانه و لوله ای این سیستم باعث شده است در هنگام رول شدن قطر کمتری را اشغال کنند. این نوع سیستم ها دارای سیستم خلاص کن دستی می باشند که در زمان نبود برق می توان در را باز و بسته نمود.این موتور ها در وزن های 30، 50، 80، 100، 120، 140، 230 و 300 کیلوگرم موجود است.که پیشنهاد می شود در مواردی خاص به توصیه فروشنده چنانچه ابعاد و وزن کرکره به حدی باشد که موتور 300 نیوتن قابل استفاده باشد از موتور ساید 300 بهره گیریم. از بهترین تولید کنندگان این نوع موتورها می توان از کمپانی Tiuny نام برد.

سیستم کرکره برقی ساید

یکی از موتورهای پرکاربرد و قوی در رده موتورهای ساید ، موتور بارزانته ایتالیا می باشد .این موتورها از ۱۰۰KG تا ۱۵۰۰KG موجود می باشد . موتورهای ۱۳۰۰ و ۱۵۰۰ کیلوگرم این برند سه فاز می باشد.این موتورها دارای خلاص کن زنجیری بوده که در زمان قطع برق با صرف انرژی خیلی می توانید توسط زنجیر روی موتور کرکره را بالا یا پایین ببرید. ضمنا رسیور بهمراه پک این موتور می باشد . با توجه به قدرت بالای این موتورها مشخص است که این مدل ها بیشتر برای کارهای صنعتی و یا به عبارتی برای کارهای با ابعاد بالا استفاده می شود زیرا قیمت های این موتور ها برای ابعاد کم بسیار بالا بوده و مناسب تر این است که از موتورهای توبولار استفاده گردد تا در هزینه ها صرفه جویی گردد .

»» قطعات داخلی یک پکیج موتور ساید

۱- موتور
۲- رسیور و ۲ عدد ریموت
۳- صفحه پلیت موتور و اندکپ
۴- اندکپ و پایه یاتاق بهمراه کاور اندکپ
کرکره برقی